логотип
 
 
логотип Bistro News arrow Bistro News arrow Global Payments Week-2022: конференція із бомбосховища
21.06.2024 г.
 
 

 

 
 

 

 

 

Реклама

 

 
   

Global Payments Week-2022: конференція із бомбосховища Версия для печати Отправить на E-mail

10 та 11 листопада 2022 року відбулася четверта міжнародна конференція Global Payments Week-2022, присвячена глобальним платежам, транскордонним переказам та відкритому банкінгу.

В умовах війни конференція проходила в форматі онлайн з бомбосховища для безпеки ведучих та організаторів. Завдяки надійним партнерам навіть відключення електроенергії не завадили конференції. Технічний партнер – компанія Stream Hub забезпечила безперебійний інтернет-зв’язок та електрогенератор. Глобальним партнером заходу традиційно виступила компанія Mastercard. Генеральним партнером стала компанія TietoEVRY, Глобальним фінтех-партнером  – британська компанія OZONE API. Золотими партнерами виступили компанії Payoneer, Adorsys, а також Urksibbank BNP Paribas Group. Фінтех-піонерами конференції виступили UnexBank та Weld Money.

Протягом двох днів Global Payments Week-2022 відбулося 3 сесії, 15 доповідей і 2 панельні дискусії. В конференції взяли участь 30 спікерів з 6 країн світу: України, Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Німеччини, Латвії та Польщі. За 2 дні конференцію відвідали 180+ учасників.

10 листопада конференцію відкрили організатори – директор Асоціації ЄМА Олександр Карпов і проектний менеджер Національного банку України з питань розвитку фінтех-індустрії Кейт Щеглова. З привітальним словом виступила Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.

Заступник голови правління НБУ Олексій Шабан стисло проаналізував статистику платежів українців під час війни, як в нашій країні, так і за її кордонами.

 Юрій Батхін, віце-президент із розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові, відкрив першу сесію конференції презентацією «Актуальні тренди та технології електронної комерції». Він розповів про стан розвитку електронної комерції в світі і в Україні, а також про виклики, які зараз постають перед клієнтами та онлайн-торговцями.

Анастасія Фоменко, Regional Growth Manager компанії TransferGo, розповіла про транскордонні перекази в умовах війни і в хронологічному порядку відслідкувала зміни, що відбулися в сфері платежів з січня 2022 року та після початку військової агресії з боку росії. Цікавою була її розповідь про допомогу Польщі українським переселенцям. Далі виступив СЕО та засновник TransferGo Даумантас Двілінскас. Він висловив підтримку українцям і побажав Україні найскорішої перемоги!

 Представники Укрпошти Юлія Павленко (E-Export School) і Олег Кляпко (директор департаменту фінансового бізнесу) привернули увагу учасників конференції презентацією на тему «Укрпошта: як платіжний оператор рятує платіжну екосистему – гуманітарні платежі та екоммерс імпорт та експорт». Юлія розповіла, як державний поштовий оператор забезпечує сталу транскордонну поштову діяльність, що надає українським виробникам можливість зберегти експортні поставки, а Олег розповів про діяльність Укрпошти в сфері платежів українцям – пенсій, соціальних виплат та грошових допомог для ВПО та людей, постраждалих від військових дій.

Любов Даниліна, в.о. генерального директора Payoneer в Україні, розповіла про те, як компанія змінила пріоритети діяльності з початку року, а також поділилася досвідом ведення бізнесу міжнародних платежів під час війни.

Другу сесію конференції відкрила Наталя Кангіна, директор з розвитку нових платіжних платформ, Mastercard EEMEA. Вона розповіла про рішення компанії у сфері цифрових валют і про ризики для користувачів в розрізі шахрайств з криптовалютами, а також про колаборації Мастеркард з компаніями – експертами в криптоіндустрії для забезпечення надійних та захищених операцій з криптовалютами.

 Логічним продовженням доповіді Наталі став виступ Івана Світека, голови правління UnexBank. Він розповів про першу криптокартку, впроваджену в Україні, про виклики, з якими стикнувся банк, коли розпочинав розробку цього продукту, і як вони разом з партнерами знайшли рішення. Після нього виступив Олексій Бобок, співзасновник компанії Weld Money – криптопартнера банка з іноземною ліцензією. Weld Money забезпечила логістичне транскордонне рішення для першої української криптокартки. Спікери розповіли, як їм вдалося створити унікальний продукт в рамках українського законодавчого поля і при цьому впровадити легальні покупки з криптогаманців. 

Дарія Мезенцева, начальник відділу протидії цифровому банківському шахрайству, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, поділилась з учасниками конференції досвідом протидії шахрайству в умовах військової агресії. Вона навела особливості підтримки клієнтів, що вимушено перебувають за кордоном, а також дала кілька практичних порад з використання платіжної картки для безпечних платежів.

 Перший день конференції був завершений панельною дискусією за участі Олексія Бобка, Івана Світека, Ганни Воєводіної (засновниця Manimama), Макса Дем’янюка (Міністерство цифрової трансформації України), Наталії Дрік (Блокчейн Асоціація України). Модерувала дискусію Кейт Щеглова. Гості обговорили актуальні питання розвитку криптоіндустрії в Україні і обмінялись думками з приводу подолання викликів і перешкод на цьому напрямку.

 

11 листопада став днем конференції, повністю присвяченим відкритому банкінгу, його розвитку в Європі та Україні. Перед гостями виступила Тетяна Поленок, генеральний менеджер компанії TietoEVRY, яка є активним учасником Open API Group – ініціативи Асоціації ЄМА та інших профільних асоціацій, запровадженої з метою розробки та впровадження в країні стандартних та прийнятних для всіх учасників ринку умов відкритого банкінгу.

Ентоні Еванс, засновник Open Banking Delivery (Великобританія), у своїй презентації «Open X як наступний крок для України на шляху впровадження відкритого банкінгу» розповів про те, як від відкритого банкінгу Україна може перейти до відкритих фінансів і чому в нас є всі передумови для того, щоб стати світовим лідером в цьому напрямку.

 Колеги з Німеччини Dr. Ortwin Scheja і Wijnand Machielse, представники Berlin Group, розповіли, як для реалізації вимог директиви PSD2 було запущено Berlin Group Frameworks у відкритому банкінгу, як Berlin Group розробляє та впроваджує наймасовіший за кількістю країн учасників та фінансових організацій стандарт відкритих даних і відкритих фінансів в Європі. Фахівці Berlin Group подякували Open API Group за прискорення руху українських фінансистів до використання загальноєвропейського стандарту відкритого банкінгу та привітали Україну з приєднанням до роботи в Berlin Group openFinance Taskforce.

Хью Девіс, Chief Commercial Officer & Co-Founder компанії Ozone API (Великобританія), виступав для наших гостей конференції прямо із зали очікування аеропорту, але це не завадило йому цікаво розповісти про уроки Global Open Banking і новий план найкращих практик. 

Tim Biedenkapp з компанії Adorsys (Німеччина) презентував свій погляд на питання розвитку відкритого банкінгу в розрізі розробки цифрових продуктів і управління цифровою аджендою організації.

Вадим Ламов, Product Owner з компанії TietoEVRY, розкрив тему «Чи потрібний нам єдиний API фреймворк під час запуску законодавства з відкритого банкінгу в країні?». Вадим є постійним учасником групи з розробки стандартів відкритого банкінгу в Україні (Open API Group), регулярно ділиться з колегами досвідом впровадження європейської директиви в інших країнах, своїми порадами і найкращими практиками.

Олександр Карпов, директор Асоціації ЄМА і співзасновник ініціативи Open API Group, розповів учасникам конференції про ідею та основні цілі групи, її склад та структуру, а також про результати роботи за 18 місяців (9 з яких припало на період війни). Після цього він перейшов до планів групи та її бачення, як саме найкращим чином можна закінчити роботу з опрацювання стандартів, реалізувати пілотний і промисловий проекти з їх впровадження для компаній-піонерів та подальшого поширення серед ключових учасників фінансового ринку України*.

 Завершенням конференції стало публічне обговорення питання, яке дуже хвилює український фінансовий ринок, а саме про особливості регулювання Національним банком екосистеми відкритого банкінгу до 01.08.2025 р. з огляду на перехідні положення нового Закону про платіжні послуги, які нібито забороняли запровадження відкритого банкінгу до 2025 р. Для дискусії були запрошені Арсен Макарчук (НБУ), Дмитро Коваленко (Банк КредиАгриколь), Дмитро Ковалевский (Monobank), Гела Слюсарчук (Platon Online) та Вадим Ламов (Тіето).

За результатами обговорення ринок отримав запевнення, що існуючі проекти та продукти із застосуванням API, так само як і пілоти на основі розроблених галузевих стандартів продовжать отримувати методичну, організаційну і на певному етапі нормативну підтримку Національного банку України. НБУ планує завершити спільне з ринком обговорення та затвердити концепцію розвитку відкритого банкінгу в Україні в 2022 році і сподівається, що 01.08.25 р. буде кінцевою точкою включення всіх учасників ринку в регульовану екосистему відкритого банкінгу.

     За матеріалами Асоціації ЄМА

*Довідково: Про розвиток відкритого банкінгу і відкритих фінансів в Україні і про роботу Open API Group читайте в інтерв'ю, яке директор Асоціації ЄМА Олександр Карпов  дав журналу ФУЕТЕ напередодні 2022 року.

 
««   »»
 
     
Top! Top!