логотип
 
 
логотип Bistro News arrow Bistro News arrow Зниження розміру інтерчейндж: спільна заява Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль
13.07.2024 г.
 
 

 

 
 

 

 

 

Реклама

 

 
   

Зниження розміру інтерчейндж: спільна заява Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль Версия для печати Отправить на E-mail
05.04.2021 г.
 У зв’язку з розглядом Верховною Радою України пропозицій щодо законопроектів, якими передбачається застосування адміністративних обмежень розміру комісії для торговців за еквайринг та розміру міжбанківських комісій (інтерчейндж), найбільші банки України, що працюють у сфері еквайрингу, а саме  Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль звертаються до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України, банківських та фінансових установ, представників роздрібної торгівлі з такою позицією щодо врегулювання питання розміру комісії.

Щодо обмеження розміру комісії інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів

Найбільші банки України, що працюють в сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні. В цьому контексті, зважаючи на вимоги чинного законодавства України про захист економічної конкуренції, з метою зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні суб’єкти ринку розглядають можливість звернутись до Антимонопольного комітету України з проханням надати висновок [1] щодо можливих дій, спрямованих на зниження комісії інтерчейндж в Україні  згідно з таким графіком:

Комісія інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів, починаючи:

  • з 01.07.2021, не більше (<=) 1,20%
  • з 01.07.2022 – не більше (<=) 1,00%
  • з 01.07.23 – не більше (<=) 0,90%
 

 

Щодо розміру комісії за еквайринг

Учасники ринку докладатимуть подальших зусиль для підвищення ефективності послуги торгового еквайрингу і зниження її вартості для торговців. Водночас наголошуємо на важливості збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції і неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні відповідно до найкращих світових практик. Відтак пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроектів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку.

Щодо просування безготівкових платежів

З метою підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів, зниження їх вартості і збільшення частки безготівкових розрахунків також сподіваємось на підтримку з боку Уряду України та інших зацікавлених сторін у реалізації зокрема таких кроків:

1. Запровадження регулювання здійснення всіх платежів у безготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку.

2. Скасування вимог щодо безоплатного обслуговування зарплатних рахунків.

3. Зниження встановлених обмежень щодо готівкових розрахунків у торговельній мережі.

Ми впевнені, що викладені вище наміри є найкращою альтернативою адміністративному регулюванню цін та відповідають фундаментальним принципам вільної ринкової економіки та добросовісної конкуренції.

ОщадбанкПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль

02.04.2021

_____________________________

[1] Висновок щодо кваліфікації дій, спрямованих на зниження комісії інтерчейндж, такими, що не містять або не можуть містити ознак порушення чинного законодавства про захист економічної конкуренції. Водночас у випадку надання Антимонопольним комітетом України протилежних висновків суб’єкти ринку можуть ухвалити рішення звернутись до Антимонопольного комітету України (за необхідності – до Кабінету Міністрів України) за дозволом на такі дії.

_________________________

Довідка: Позицію щодо поступового ринкового зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів,  яку висловили  Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль у спільній заяві, підтримали міжнародні платіжні системи Mastercard і Visa.
 

 Joint statement by Oschadbank, PrivatBank and Raiffeisen Bank Aval

Совместное заявление Ощадбанка, ПриватБанка и Райффайзен Банка Аваль


 
««   »»
 
     
Top! Top!